„586 dni stanu wojennego”

15 grudnia uczniowie Gimnazjum nr 2 uczestniczyli w wykładzie przedstawiciela IPN Wrocławia – pana Marka Gadowicza. Wysłuchaliśmy wykładu pt.:  „Grudniowy wstał świt nie wiedział nikt nic… Stan Wojenny z perspektywy 35 lat”. Spotkanie odbyło się w Bibliotece Centralnej przy ul. M. Reja w Oleśnicy.

Wykład nie tylko przybliżył historię tego jakże ważnego dla naszej historii wydarzenia , ale również w ciekawy sposób pozwolił przenieść się uczniom w tamte czasy. Usłyszeliśmy  w jaki sposób Polacy sprzeciwiali się sytuacji , jak zespoły muzyczne , bardowie poprzez muzykę nawoływali do walki. A co najważniejsze uświadomił młodym ludziom jak ważne to było wydarzenie  i ile osób przypłaciło życiem walkę o wolną Polskę , w której przyszło im dzisiaj żyć.

Dodatkowo obejrzeliśmy wystawę  „586 dni stanu wojennego” , która została  stworzona przez Biuro Edukacji Publicznej IPN oraz Oddział Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu.