Akcja „Jabłko” w szkole.

Nasze gimnazjum należące do Dolnośląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie szczególnie ma na uwadze zdrowie swoich uczniów, a co za tym idzie ich prawidłowe odżywianie. Korzystając z oferty pozyskania bezpłatnie owoców dla uczniów przystąpiliśmy do akcji propagowanej przez Agencję Rynku Rolnego  w Warszawie. Już drugi rok z rzędu uczniowie naszej szkoły korzystają z tego dobrodziejstwa. W I semestrze do naszej szkoły zajechały 3 transporty, które w sumie przywiozły 8 ton jabłek.

Jabłka zostały złożone w piwnicy we wcześniej przygotowanym miejscu, a następnie przekazane uczniom.

Uczniowie chętnie sięgają po owoce – dziennie spożywają około 4 skrzynek jabłek. Nasze jabłuszka po woli się kończą, wiec może należy pomyśleć po feriach zimowych o nowej dostawie?

Małgorzata Czapiga- Maciąg .