Akcja „Jabłko” w szkole

Nasze gimnazjum należące do Dolnośląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie szczególnie ma na uwadze zdrowie swoich uczniówa co za tym idzie ich prawidłowe odżywianie.                           Korzystając z oferty pozyskania bezpłatnie owoców dla uczniów przystąpiliśmy do akcji propagowanej przez Agencję Rynku Rolnego  w Warszawie. Swój akces zgłosiliśmy jeszcze w ubiegłym roku szkolnym, ale widocznie było takie zainteresowanie owocami, że musieliśmy czekać aż do teraz. Transport 3 ton jabłek zajechał do naszej szkoły 25 listopada 2015.

jabłko1 jabłko2

Jabłka zostały złożone w piwnicy we wcześniej przygotowanym miejscu, a następnie przekazane uczniom.

jabłko3 jabłko4 jabłko5

Witaminami zawartymi w owocach podzieliliśmy się  z rodzicami – każdy rodzic, który był obecny na wywiadówkach otrzymał reklamówkę jabłek. Owocami poczęstowaliśmy także radnych zebranych na sesjach Rady Powiatu Oleśnickiego, Rada Miasta Oleśnicy oraz harcerzy Hufca Oleśnica.

Uczniowie chętnie sięgają po owoce – dziennie spożywają około 4 skrzynek jabłek. Nasze jabłuszka po woli się kończą, wiec może należy pomyśleć o nowej dostawie?

Małgorzata Czapiga- Maciąg .