Akcja „Sprzątanie Świata”

W związku z Dniem Sprzątania Świata, 16 września 2016 roku odbyła się akcja w ramach, której społeczność Gimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej w Oleśnicy zaangażowała się w sprzątanie okolic szkoły w tym Parku Książąt Oleśnickich.

Udział w wydarzeniu wzięły wszystkie klasy z wychowawcami:

• 1c- op. p. Faiga,
  • 2a- op. p. Gorzelak,
  • 1a- op. p. Kamińska- Kuś,
  • 1b- op. p. Pakos,
  • 2c- op. p. Bieniek

Jest to dzień, w którym uczniowie mieli okazję odwdzięczyć się matce Ziemi oraz jej mieszkańcom, sprzątając tereny najbardziej tego potrzebujące.

Szkło nie rozkłada się, papier, aby się rozłożyć potrzebuje 6 miesięcy, guma do żucia 5 lat, plastik od 100 do 1000 lat, substancje trujące z papierosów 5 lat, metal ok. 100 lat.

Ludzie, którzy bezmyślnie wyrzucają takie odpady nie zdają sobie z tego sprawy.

Uczniowie z reguły bardzo lubią ten dzień, mogą oderwać się od nauki, wyjść na świeże powietrze i posprzątać najbliższą okolicę.

Barbara Cetnar i Weronika Możdżeruk

Uczennice klasy IIc