Artystka z Dwójki

To, że Dwójka słynie nie tylko z sukcesów matematycznych czy humanistycznych , ale również artystycznych mogliśmy się wielokrotnie przekonać. Tym razem pragniemy zaprezentować naszą uczennicę Barbarę Cetnar z klasy 2 c. Jej malarskie prace możemy podziwiać na terenie szkoły i wojewódzkich wystawach konkursowych .
Basia od dzieciństwa lubiła malować. Poszukując swojej artystycznej drogi zainteresowała się japońską mangą czyli niepohamowanym obrazem. Tworzy rysunki ludzi, zwierząt i roślin cechujace się ogromnym dynamizmem, gdzie tradycja łączy sie z nowoczesnością. Jej postacie mają ogromne oczy, długie włosy. Chętnie posługuje się symbolem. Odbiorcy bezbłędnie odczytują jej przekaz bez względu na wiek. Sięga po różnorodną tematykę, ilustruje bohaterów lektur szkolnych, ulubionych seriali czy narodowe ikony .
Na przestrzeni kilku dni Basia otrzymała tytuł laureatki w „ XVIII Międzywojewódzkim Konkursie Wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym – Armia Krajowa siłą zbrojną państwa podziemnego” oraz zajęła I miejsce w wojewódzkim konkursie „Wierszem, prozą i obrazem o Armii Krajowej“
Basia marzy aby zostać grafikiem komputerowym .