Audyt w Gimnazjum nr 2

14 maja 2015 w Gimnazjum nr 2 odbył się audyt związany z przyznaniem szkole Krajowego Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie. Dyrektor szkoły Dorota Rasała – Świtoń przywitała przybyłych gości, wśród których byli: Maria Susidko – dyrektor Zespołu Oświaty Samorządowej w Oleśnicy, Alicja Grzela – Dolnośląski Koordynator Szkół Promujących Zdrowie, Józef Stojanowski – przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Dziedzictwa Regionalnego, Mariola Aiyegbusi – wicedyrektor Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Oleśnicy, koordynatorzy promocji zdrowia oleśnickich placówek oświatowych oraz uczniowie klas pierwszych. Zastępca dyrektora szkoły Małgorzata Czapiga – Maciąg przedstawiła osiągnięcia szkoły w zakresie promocji zdrowia. Zauważyła, że zgodnie z założeniami Europejskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie, której Polska jest członkiem, nadrzędnym celem szkoły promującej zdrowie jest propagowanie zdrowego stylu życia całej społeczności szkolnej, tzn. pracowników, uczniów, rodziców i społeczności lokalnej, a co za tym idzie tworzenie warunków sprzyjających zdrowemu stylowi życia jej członków. I te właśnie cele przyświecają działaniom dydaktycznym i wychowawczym szkoły od samego początku, a zadania związane z promocją zdrowia zawarte są i programie wychowawczym, i programie profilaktyki. Za działania w zakresie promocji zdrowia we wszystkich aspektach w 2001 roku gimnazjum otrzymało Certyfikat Dolnośląskiej Szkoły Promującej Zdrowie oraz Certyfikat Krajowej Sieci Szkół Promujących Zdrowie w 2008 roku. Zebrani mieli też okazję wysłuchać wykładu p. Marioli Aiyegbusi pt. „Konstruktywny konflikt”, obejrzeć etiudę teatralną  „Zdrowa żywność”  przygotowaną przez p. A. Kołodrubiec i uczniów klasy 1c, pokaz tańca w wykonaniu uczennicy Izy Brożek przygotowanej przez p. M. Wagę oraz podsumowanie konkursów plastycznych związanych z promocją zdrowia. Podsumowując spotkanie panie Alicja Grzela, Dolnośląski Koordynator Szkół Promujących Zdrowie oraz Maria Susidko dyrektor Zespołu Oświaty Samorządowej w Oleśnicy wyraziły swoje uznanie dla społeczności szkoły za tak wiele przedsięwzięć związanych z promocją zdrowia. Po oficjalnej części odbyło się spotkanie koordynatorów, podczas którego odbyła się wymiana doświadczeń i konstruktywna dyskusja. Teraz czeka nas tylko skompletowanie dokumentacji i trzymanie kciuków, aby kapituła pozytywnie zarekomendowała nas do Krajowego Certyfikatu.

Galeria z tego wydarzenia: