Bądźmy życzliwi dla innych

21 listopada to światowy Dzień Uprzejmości. Celem tego święta jest zachęcenie do życzliwości i otwartości wobec innych, uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość i wzbudzenie w innych pozytywnych emocji.

Klasa 3c wraz z wychowawcą przygotowała wystawę na temat tego dnia. Następnie wybrani uczniowie odwiedzili wszystkie klasy i pracowników szkoły informując ich o historii tego święta i wręczając buśkę z uśmiechem.:

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.
Początków tego święta należy szukać w roku 1973r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, nie budują. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny.
Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.
Tak więc: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.
Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!
Każdy miał również możliwość przekazać miłe słowa – życzenia dla społeczności gimnazjum nr 2 za pośrednictwem skrzyni życzliwości.