Co rozumiem przez bycie wolontariuszem?

Świetlice  są miejscem spędzania czasu wolnego dla dzieci. Są miejscem, gdzie można spędzić wolne chwile, odrobić zadanie, porozmawiać lub wspólnie się pobawić – jest tam zawsze ktoś, kto ma dla nich czas.

Bycie wolontariuszem w świetlicy środowiskowej Bratnia Dłoń  to nie tylko pomoc w odrabianiu lekcji. Kiedy  tłumaczysz coś dzieciom  one zaczynają postrzegać Cię jako kogoś mądrego, ważnego , autorytet. Nawet jak o tym nie mówią, to widać to w ich stosunku do Ciebie. Ty dzięki temu zaczynasz wierzyć w siebie, podnosisz swój system wartości.

Bycie wolontariuszem to nauka konsekwencji, zdecydowania, stanowczości, umiejętności szybkiego reagowania w poszczególnych sytuacjach w pracy z dziećmi .

Idąc  po raz pierwszy do świetlicy myślałam , że to fajnie pomagać innym, od tyle. Jakże wielkie było moje zaskoczenie, gdy uświadomiłam sobie jak wiele korzyści uzyskałam działając w świetlicy., Stałam się bardziej pewna siebie, doceniłam piękno życia, poznałam nowych przyjaciół. Obserwując trudną sytuację niektórych z moich podopiecznych uświadomiłam sobie,  że mam nieziemskie szczęście, iż dane mi było wychowywać się w mojej rodzinie.