Co ty wiesz o psychologii?

25 kwietnia po raz kolejny odbył się powiatowy konkurs wiedzy psychologicznej dla gimnazjalistów i szkół ponadgimnazjalnych. Jego organizatorem była m.in. SWPS Uniwersytet Humanistyczno – społeczny – Filia we Wrocławiu.

Konkurs opracowany był na wysokim poziomie .Jego celem było  rozbudzenie  w uczestnikach głębszego zainteresowania zjawiskami psychologicznymi oraz przyczynienie  się do lepszego rozumienia siebie i otaczającej rzeczywistości.

Zakres tematyczny konkursu obejmował : konformizm , wpływ na zachowanie , spostrzeganie społeczne , uprzedzenia – stereotypy, emocje, samodoskonalenie i psychologia reklamy.

Uczestnicy – dwuosobowe drużyny najpierw rozwiązywali test , po czym prezentowali prezentację na wybrany przez siebie temat  z powyższych.

Gimnazjum nr 2 podobnie jak w ubiegłym roku , tak i teraz zdobyło I miejsce. Klaudia Fryzowska i Nikola Szylle okazały się być bezkonkurencyjne.  Test rozwiązały na 100 procent, zaś swoją wiedza w czasie omawiania konformizmu zaskoczyły niejednego uczestnika.

Uczennice do konkursu przygotowały : Barbara Zdyb i Beata Rubaszewska.