Fantastyczna …wycieczka

Dnia 8 grudnia uczniowie klasy pierwszej a z wychowawcą p. Anną Kamińską-Kuś i klasy pierwszej c z wychowawcą p. Moniką Faigą pojechali na wycieczkę do Wrocławia.Nad naszym zdrowiem czuwała nasza szkolna pielęgniarka p.Anna Górko. Odwiedziliśmy Muzeum Narodowe, gdzie znajdują się najcenniejsze w Polsce i Europie kolekcji sztuki średniowiecznej. My uczestniczyliśmy w lekcji , gdzie poznawaliśmy cechy charakterystyczne dla stylu romańskiego i gotyckiego oraz pewne regionalne odrębności średniowiecznej sztuki Śląska. Oglądaliśmy dzieła poświęcone głównie tematyce religijnej .
Spragnieni przeniesienia się w inne czasy, ruszyliśmy do kina Cinema City na film pt. Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć do którego scenariusz napisała K.J. Rowling. Dzieło Davida Yatesa opowiada o fantastycznych zwierzętach mieszkających w walizce jednego z bohaterów. Cała akcja rozgrywała się w Nowym Jorku. Głównym problemem bohaterów było zło krążące i siejące spustoszenie w całym mieście.Szczerze mówiąc film był bardzo interesujący oraz odpowiedni dla fanów Harrego Pottera.
Zmęczeni i zadowoleni wróciliśmy do domu.

Emilia Mikulska
uczennica klasy 1 a

Słowa pełne wdzięczności chcielibyśmy skierować do naszych Rodziców za zaangażowanie w finansowanie naszej wycieczki.

Uczniowie klasy
1 a z wychowawcą Anną Kamińską-Kuś