FANTASTYCZNE GRY PLANSZOWE

W kwietniu odbył sie następny etap z cyklu konkursów z literatury fantasy „Szkoła czarodziejów”.
Tym razem wpłynęły gry planszowe wykonane własnoręcznie.Zawierały one : tytuł, instrukcję gry, planszę, pionki i kostki. Tematyka prac była związana z popularnymi lekturami fantastycznymi . Mieliśmy okazję odwiedzić świat Wiedźmina, Harego Pottera, Frodo czy mitologiczny, współczesny Olimp .
Technika wykonania pracy była zaskakująca nawet dla uczniów klasy 1 c, 2 a i 2 c , którzy oceniali
pomysł, wartość merytoryczną , staranność wykonania oraz estetyka pracy.
Szczególne zainteresowanie wzbudziła gra przygotowana przez fana sagi Andrzeja Sapkowskiego -Macieja Danika w tonacji czarno -białej. Jury doceniło stawiane wymagania podczas gry „pod względem znajomości uniwersum świata Wiedźmina”. Uczeń zajął 2 miejsce .
Klaudia Fryzowska i Natalia Terlecka z klasy 2 b przygotowały zagadki i wyzwania ze świata starożytnej Grecji na podstawie filmu pt. Percy Jakson i bogowie olimpijscy”.
Na wyróżnienie zasługują Barbara Cetnar, Paulina Nowak i Weronika Możdżeruk z klasy 2 c za zrobienie ręcznie wszystkich elementów gry pt. Fantasyland. Plastelinowe pionki, karteczki z pytaniami wprowadziły nas w czarodziejski świat Harego.
Autorki prac pt. Fantasyland i Persy Jakson i bogowie olimpijscy otrzymują pierwsze miejsce.
Po odbiór nagród podczas nocy z grami planszowymi w kwietniu lub najbliższym apelu szkolnym.

Anna Kamińska-Kuś