Funtasto – bezpieczny Internet dla młodzieży.

Dzieci już od najmłodszych lat korzystają z komputera i internetu. To w sieci szukają wiedzy, bawią się, komunikują z innymi i poznają nowych ludzi. Rolą nas, dorosłych, jest zadbać o to, by dzieci mogły bezpiecznie korzystać z globalnej sieci.

Jednym z poważniejszych zagrożeń dla dzieci w internecie jest to, że mogą one nawiązać kontakt z kimś dorosłym, kto ma wobec nich złe zamiary. Kluczowe jest zatem edukowanie naszych dzieci, jak bezpiecznie korzystać z sieci, ale, zwłaszcza w przypadku młodszych dzieci, i tak jako rodzice będziemy się martwić. Z jednej strony nie powinno się zabraniać dzieciom używania internetu, gdyż znajomość korzystania z internetu jest kluczowa dla edukacji dziecka, z drugiej strony nawet jeśli poświęcamy wiele energii na to by nauczyć dziecko zasad e-bezpieczeństwa, to martwimy się, kogo dzieci mogą spotkać w internecie w szczególności osoby dorosłe nie zawsze mające dobre zamiary wobec młodych niedoświadczonych ludzi.

W dniach 22 i 23.10.2014 r. w Gimnazjum nr 2 w Oleśnicy odbyło się spotkanie z wolontariuszami propagującymi idee bezpiecznego surfowania po sieci. Jednym z wolontariuszy był Babs Aiyegbusi – zawodnik futbolu amerykańskiego, a prywatnie absolwent naszego gimnazjum.  W czasie spotkań z młodzieżą propagował on idee bezpiecznego poruszania się po internecie, oraz zaprezentował serwis internetowym skierowany do młodzieży, a gwarantujący pełne bezpieczeństwo w sieci.

Funtasto.com – bo o tym serwisie mówił gość – to platforma komunikacji, wymiany wiedzy i zainteresowań dla dzieci. Tworząc go szczególny nacisk położony został właśnie na bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników. Funtasto.com to platforma komunikacji, wymiany wiedzy i zainteresowań dla dzieci, zamknięta dla osób dorosłych. Aby korzystać z serwisu trzeba się zarejestrować. Kluczowym elementem procesu rejestracji jest autoryzacja w oparciu o kamerkę video. Użytkownik proszony jest o dokonanie nagrania. Aby uniknąć podstawienia filmiku, co przecież technicznie jest możliwe, filmik musi zawierać wykonanie określonego gestu, a nie wiadomo, o jaki gest system poprosi. Potem system, wykorzystując stworzony algorytm, obliczy, czy proporcje ciała na filmie odpowiadają proporcjom dziecka czy dorosłego. Konta są też kontrolowane ręcznie.

Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z serwisem, znajdującym się pod adresem:  www.funtasto.com