Gimnazjum nr 2 otrzymało statuetkę

Ósmego grudnia  w sali widowiskowej Biblioteki i Forum Kultury w Oleśnicy odbyła się gala Lauru Oleśnickiego Wolontariatu. Była to już druga taka gala w naszym mieście. Jej organizatorami byli Miejska Rada Działalności Pożytku Publicznego, Burmistrz Miasta Oleśnicy i Wójt Gminy Oleśnica.

Szkolne Koło Wolontariackie przy Gimnazjum nr 2 w Oleśnicy wzięło udział w konkursie  w kategorii organizacja .

Koło Wolontariackie przy Gimnazjum Nr 2 istnieje od 2012 roku. Jego celem jest m.in. ukazanie wolontariatu jako jednego ze sposobów na życie, propagowanie i rozwijanie umiejętności pomagania innym, uwrażliwianie na różne obszary ludzkiej biedy. Współpracuje ze Świetlicą Środowiskową „Bratnia Dłoń” w Oleśnicy, gdzie pomaga dzieciom – podopiecznym Świetlicy. Młodzież z G2 przepracowuje tam rocznie ponad 200 godzin. Wolontariusze z Koła każdego dnia pomagają w lekcjach, organizacją Mikołajki i Dzień Dziecka. Współpracują z m.in. z Centrum Pomocy Nadzieja – Kościół Zielonoświątkowy, SIM, PCK czy Caritas przy parafii pw. Św. Jana Apostoła w Oleśnicy. Angażują się w pomoc kombatantom – członom Armii Krajowej, otaczając opieką przyszywane „babcie” i „dziadków” – robią dla nich zakupy, czytają książki, odwiedzają w szpitalach.

Oleśniczanie docenili nasze działania oddając największą liczbę głosów w powyższej kategorii właśnie na nas. Efektem tego była statuetka .

Cieszy nas ta wygrana, choć i tak uśmiech naszych podopiecznych był dla nas zawsze najcenniejszy  w naszych działaniach. Oczywiście nie zaprzestajemy działać, wręcz przeciwnie poprzez nagrodę otrzymaliśmy jeszcze większy zastrzyk energii do stawiania sobie kolejnych wyzwań na naszej wolontariackiej drodze.