Gimnazjum nr 2 reprezentuje Oleśnicę w konkursie zDolny Ślązak Gimnazjalista

Gimnazjum nr 2 , jako jedyne reprezentuje  Oleśnicę w konkursie zDolny Ślązak Gimnazjalista z historii i języka niemieckiego.

Zdolny Ślązak Gimnazjalista to popularny konkurs w naszym województwie, z wieloletnią tradycją. Konkurs skierowany jest do wszystkich gimnazjalistów i obejmuje wiele przedmiotów. Partnerami konkursów są: Dolnośląski Kurator Oświaty, Samorząd Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu oraz Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu.

W tym roku uczniowie Gimnazjum nr 2 odnieśli ogromny sukces. Cezary Janiak, uczeń nauczycielki historii i wiedzy o społeczeństwie Beaty Rubaszewskiej zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. Jest on jedynym przedstawicielem naszego miasta, któremu udało się pokonać ponad 500 osób biorących udział w konkursie i zostać finalistą Zdolnego Ślązaka. W finale Czarek miał do rozwiązania test dotyczący zarówno wiedzy ogólnej, jak i regionalnej. Zadania były na wysokim szczeblu trudności i szeroko wykraczały poza podstawę programową z przedmiotu historia i wiedza o społeczeństwie. Mimo to spośród 58 uczestników etapu finałowego, do II części zakwalifikowało się 31 uczniów, a wśród nich jest Cezary.

Czarek od dwóch lat  objęty jest indywidualnym programem nauki historii, a od tego roku również z wiedzy o społeczeństwie. Wybitni uczniowie naszego gimnazjum realizują   takie właśnie programy również  m.in. z matematyki.

To nie jest pierwszy sukces Czarka. W minionym roku osiągał sukcesy w konkursach powiatowych, jak również wojewódzkich z  historii. Przypomnę tu  m.in. I miejsce w konkursie wojewódzkim wiedzy o Armii Krajowej, I miejsce w konkursie powiatowym „ O Polskę niepodległą. Podziemie antykomunistyczne w latach 1944 – 1956”

Kolejny sukces  naszej szkoły to zakwalifikowanie się do finału konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista – język niemiecki  uczennicy pani Moniki Faigi , nauczycielki języka angielskiego i niemieckiego,  Martyny Mamczar. Martyna zakwalifikowała się do finału z języka niemieckiego.  Powiat Oleśnicki reprezentowały w tym konkursie tylko dwie uczennice, w tym tylko jedna z Oleśnicy.  Tym bardziej cieszy nas więc fakt , że jest to uczennica z naszego Gimnazjum.