I miejsce w II Powiatowym Konkursie Matematycznym pt. Rusz głową i… nogą

Uczniowie klasy trzeciej naszej szkoły w składzie:  Adrian Szymański, Damian Nasiadek i Szymon Hrehorowicz zajęli I miejsce w II Powiatowym Konkursie Matematycznym pt. Rusz głową i… nogą zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy przy współpracy z nauczycielami II LO w Oleśnicy. Do rywalizacji stanęło 10 trzyosobowych drużyn z G1, G2, G3, G Dobroszyce, G Bierutów. Konkurs był połączeniem sprawdzianu wiedzy matematycznej i sprawności fizycznej uczestników. Początkowo przewidziano bieg terenowy, w którym na punktach kontrolnych przygotowane były do rozwiązania zadania z matematyki. Jednak warunki pogodowe nie pozwoliły uczestnikom na  rywalizację w terenie. Część sportowa dobyła się więc w sali gimnastycznej II LO w Oleśnicy.  Zadanie matematyczne układali nauczyciele IILO p. Karolina Gomulska i p. Leszek Biegasik. Część sportową przygotowały p. Urszula Dibelka i p. Wanda Chirowska. Opiekunem uczniów była p. A. Gorzelak. Druga drużyna z naszej szkoły w składzie Klaudia Fryzowska, Bogumiła Marczewska, Cezary Janiak brała udział w konkursie po raz pierwszy i również godnie się zaprezentowała.

Gratulujemy!!!