Jedyny w Oleśnicy laureat zDolny Ślązak Gimnazjalista z historii.

Gimnazjum nr 2 , jako jedyne w   Oleśnicy ma laureata  konkursy zDolny Ślązak Gimnazjalista z historii.

W tym roku uczeń Gimnazjum nr 2 odniósł  ogromny sukces. Cezary Janiak, uczeń nauczycielki historii i wiedzy o społeczeństwie Beaty Rubaszewskiej został laureatem konkursu Zdolny Ślązak gimnazjalista z historii i wiedzy o społeczeństwie. Był on jedynym przedstawicielem naszego miasta, któremu udało się pokonać ponad 500 osób biorących udział w konkursie i zostać finalistą Zdolnego Ślązaka.  Czarek na każdym etapie, a łącznie były to 4 etapy : szkolny – powiatowy i dwa wojewódzkie musiał wykazać się dużą wiedzą  przedmiotu oraz z zakresu historii regionalnej województwa dolnośląskiego.

Czarek od dwóch lat  objęty jest indywidualnym programem nauki historii, a od tego roku również z wiedzy o społeczeństwie.  Tym bardziej cieszy nas więc fakt , że ciężka praca ucznia zaowocowała takim sukcesem.

Dodatkowo Czarek został zwolniony z egzaminu gimnazjalnego z  historii i wosu , tym samym otrzymując 100 % z tego egzaminu.

To nie jest pierwszy sukces Czarka. W minionym roku osiągał sukcesy w konkursach powiatowych, jak również wojewódzkich z  historii. Przypomnę tu  m.in. I miejsce w konkursie wojewódzkim wiedzy o Armii Krajowej, I miejsce w konkursie powiatowym „ O Polskę niepodległą. Podziemie antykomunistyczne w latach 1944 – 1956”. W tym roku ma już dwa sukcesy w powiecie: I miejsce w  konkursie powiatowym „ O Polskę niepodległą. Podziemie antykomunistyczne w latach 1944 – 1956” i I miejsce w konkursie powiatowym z zakresu wiedzy o społeczeństwie: „ Polska w organizacjach międzynarodowych”.

Przed Czarkiem jeszcze dwa konkursy wojewódzkie, za które trzymamy kciuki.