Jedz z głową

W dniach  26 .03 – 01.04 ramach akcji „Żyj smacznie i zdrowo” klasa 3c pod opieka Beaty Rubaszewskiej realizowała  projekt pod hasłem: „Jedz z głową”.  Każdy dzień opisywaliśmy na stronie : https://www.facebook.com/jzglowa?ref=ts&fref=ts

Celem naszych działań było promowanie zdrowego stylu życia,  pokazanie uczniom, że wspólne spożywanie  posiłków (a nie przy komputerze w samotności) może być na prawdę fajne,  pokazanie, że każdy potrafi  przygotować sobie posiłek, np. kanapki, sałatka owocową,  uświadomienie jak dużo jedzenia marnujemy i  pokazanie jak zdrowo i z głową się odżywiać, robić zakupy.

Nasze przedsięwzięcie obejmowało tydzień intensywnych działań zmierzających do realizacji powyższych celów.

Każdego dnia wspólnie spożywaliśmy śniadania na dużej przerwie. Ich tematem przewodnim w czwartek i piątek  była rzodkiewka i marchewka. Nie zabrakło znakomitych gości . W czwartek towarzyszyła nam pani dyrektor, a w piątek szkolna pielęgniarka poprowadziła wykład na temat marchewki. ‘
Prowadziliśmy akcję ph.: Stop marnowaniu żywności!. Poza rozdawaniem ulotek mieszkańcom miasta i społeczności szkolnej umieściliśmy plakaty informacyjne oraz pojemnik na niezjedzone śniadanie. Zebrane w ten sposób jedzenie przeznaczyliśmy  na dokarmianie ptaków i innych zwierząt w naszym mieście. Na szkolnym korytarzu  w telewizji filmiki o zdrowym odżywianiu skupiały  wielu słuchaczy.
Przeprowadziliśmy również dwie ankiety wśród młodzieży naszego miasta , których wyniki opublikowaliśmy m.in. na facebooku.  W piątek wspólnie szykowaliśmy kanapki. Każdy zespół miał za zadanie wykonać jak najbardziej fantazyjne i niezwykłe kanapki. Pomysłów nie brakowało. Wszyscy zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wszystkich uczniów Gimnazjum nr 2 im. AK w Oleśnicy zachęcaliśmy  do udziału w konkursie : „Jestem fit – kucharska książka świata”.

Poniedziałek to OWOCOWY DZIEŃ. Wspólnie podjęliśmy wyzwanie pod hasłem : robimy sałatki owocowe. Były pyszne i bardzo zdrowe. Skoro owocowy dzień , to w czasie wspólnego śniadania tematem przewodnim stało się jabłko. Dzięki wsparciu MOPS-u udało nam się nawet wspólnie z Rzecznikiem Praw Ucznia rozdawać uczniom jabłka.  Mimo nieciekawej aury wybraliśmy się do oleśnickich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych aby tamtejszej społeczności wręczyć ulotki i przyczepić plakaty informujące o skutkach marnowania żywności .Na zakończenie rozdaliśmy ulotki mieszkańcom naszego pięknego miasta. Przeprowadziliśmy także   zajęcia w świetlicy środowiskowej: Pomocna dłoń. Dziewczynki przygotowały obok wykładu grę planszową na temat zdrowego odżywiania. Rywalizacja i odgadywanie pytań wzbudziły wiele emocji.

Wtorek to święto chleba. Dzięki współpracy z klasą 3b promowaliśmy rożne gatunki chleba, jak również uzmysławialiśmy społeczności szkolnej , jaki to wielki dar mieć chleby, dlatego tez grzechem jest go wyrzucać.

We wszystkich klasach odbyły się  zajęcia na temat  racjonalnego żywienia  i  skutków marnowania żywności. W trakcie zajęć odbył się konkurs, a nagrodami były książki kucharskie WINIARY Kontynuując  nasze wspólne śniadania  w środę  rozmawialiśmy o wodzie.  Od godziny 10.00 szkoła zamieniła się w jarmark wielkanocny. Był to dobry czas aby promować zdrową żywność. Hitem stało się ciasto – jabłecznik upieczone na mące żytniej.  Dodatkowo na stoiskach pojawiły się kompoty, sałatki, produkty z jajek.

Nie zapomnieliśmy również o kontynuowaniu naszej akcji : ph.: Stop marnowaniu żywności! Udaliśmy się do oleśnickich radnych , którym wręczyliśmy ulotki. Niestety pan burmistrz był niedostępny ale zostawiliśmy również dla niego materiały.

Całej akcji towarzyszyły plakaty i tablice informacyjne.

Mimo, że nasz projektowy tydzień właśnie dobiegł końca zamierzamy nadal kontynuować naszą działalność.