Maciej Zieliński w naszym Gimnazjum.

21 października 2015 r., w ramach akcji „Stop zwolnieniom z WF” w murach naszej szkoły gościliśmy Macieja Zielińskiego – reprezentanta Polski w koszykówce.

Oto relacje uczniów naszej szkoły, którzy brali udział w tym wydarzeniu.

Maciej Zieliński w naszej szkole

W środę dnia 21 października 2015 r.,  w ramach akcji „ Stop zwolnieniom z wf” do naszej szkoły przyjechał znany koszykarz i wielokrotny reprezentant Polski Maciej Zieliński. W ramach jego przyjazdu na sali LO1 odbyły się zajęcia z koszykówki. W tych zajęciach brali udział przedstawiciele ze wszystkich klas po pięciu chłopców i dziewczyn z każdej klasy.
Lekcja była prowadzona przez Macieja Zielińskiego.
Zajęcia zaczęły się o 8.00 od intensywnej rozgrzewki. Po rozgrzewce dobraliśmy się w trzy osobowe grupy. W tych grupach wykonywaliśmy ćwiczenia rzutowe. Najpierw bez obrony, potem na obronie stanął sam Maciej Zieliński. Później podzieliliśmy się na trzy drużyny i rywalizowaliśmy kto więcej razy trafi do kosza z różnej pozycji. Przegrani robili po pięć pompek. Na koniec zajęć zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Po czym udaliśmy się do klas.

Damian Nasiadek II B
Lekcja w-f’u ze sławami

W dniu 21 października 2015 uczniowie klas II i III mieli Gimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej mieli  zaszczyt poćwiczyć i potrenować grę w koszykówkę  z mistrzem tej dyscypliny Maciejem  Zielińskim.

Na początku uczniowie otrzymali solidną rozgrzewkę,  jak profesjonalni sportowcy .Po rozgrzewce bawili się w różne zabawy z piłką.  Na początku dobrali się w trzy osobowe zespoły . Mieli podawać  do siebie piłkę w biegu i na zmianę rzucać  do kosza. Jeżeli nie trafili, każda drużyna miała zrobić po 5 pompek od osoby. Następnie zagrali w jeszcze jedną zabawę polegającą na tym samym ,ale przed koszem stał Maciej który miał za zadanie nie dopuścić do zetknięcia piłki z koszem . Jeżeli mu się to nie udawało i piłka wlatywała celnie do kosza Maciek miał zrobić 5 pompek .

Po zakończeniu zabawy i również pod koniec przedsięwzięcia Maciek chciał sprawdzić umiejętności uczniów poprzez rzuty do kosza. Każdy uczeń miał po 2- 3 rzuty osobiste, jeżeli ktoś nie trafił co niestety często się zdarzało, każdy z uczestników musiał zrobić 5 pąpek .

Na zakończenie wszyscy zrobili sobie grupowe zdjęcie z Maciejem Zielińskim.

Maciek Krasucki, klasa 1b
Gimnazjum nr 2 w Oleśnicy mówi: Stop!  zwolnieniom
z w-fu

Uczniowie klas I-III zamiennie z fakultetami wzięli udział w debacie-Sportowy Okrągły    Stół  z koszykarzem Maciejem Zielińskim, w ramach rządowego programu ”STOP ZWOLNIENIOM Z WF-u”.

Inicjatorem spotkania było gimnazjum nr 2 w Oleśnicy.

W czasie  debaty pani Marlena Waga zaprezentowała uczniom jak i nauczycielom prezentację pt. ”Stop zwolnieniom z WF-u”, dzięki czemu dowiedzieliśmy się jak nauczyciele wychowania fizycznego potrafią ”z niczego zrobić coś”. Każdy z siedzących przy stole miał swoje 5 minut na to, aby zaprezentować nam, co mogli by w tej sprawie zrobić , i co o tym wszystkim myślą . W debacie wzięli udział:

• mgr Marlena Waga-Dolnośląski lider programu „WF z klasą”, nauczycielka w Gimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej  w Oleśnicy.
  • Maciej Zieliński -koszykarz, reprezentant Polski.
  • Dr. hab. Krzysztof Mackała -katedra lekkoatletyki i gimnastyki AWF Wrocław, były nauczyciel Gimnazjum nr. 2 im. Armii Krajowej w Oleśnicy.
  • Tomasz  Stępień – absolwent naszej szkoły i obecnie najbardziej znany oleśnicki koszykarz.

Po zakończeniu debaty nauczyciele,  jak i zebrani goście zrobili zdjęcie pamiątkowe. Uczniowie zebrali się i wyszli a Samorząd uczniowski został aby postawić kropkę nad i.

Maciek Krasucki

Autor zdjęć: Maciej Krasucki.