Miejskie Koło Filatelistyczne nr 36 w Oleśnicy zaprezentowało uczniom Gimnazjum nr 2 historię znaczka.

W sali widowiskowej Spółdzielczego Domu Kultury Korelat-2  w dniach 10-13 września można było uczestniczyć w wystawie znaczków. Z zaproszenia takiego skorzystali również uczniowie Gimnazjum nr 2.

Ojczyzną wydania pierwszego znaczka pocztowego na świecie jest Wielka Brytania. W dniu 6 maja 1840 roku wprowadzono do obiegu znaczek o nominale jednego pensa, w kolorze czarnym, przedstawiający podobiznę królowej Wiktorii. Profil twarzy królowej na znaczkach nie zmieniał się przez 60 lat, a ukazało się w tym czasie ponad sto znaczków.  Pierwszy polski znaczek pocztowy wprowadzono do obiegu 1 stycznia 1860 r…..

Te i szereg innych ciekawych informacji na temat historii, jak również sposobu kolekcjonowania, i prezentowania znaczków (i monet) mogliśmy poznać uczestnicząc w wystawie.

Znaczki prezentowane na witrynach pochodziły  z kolekcji  chłopców w zbliżonym wieku do gimnazjalistów. Pokazało to, że zbieranie znaczków to hobby tak na prawdę na każdy wiek. Organizatorzy z pasją przybliżyli możliwość rozwijania  tego zainteresowania.

Sama wystawa nie ograniczała się tylko do ciekawych eksponatów , ale również do informacji umieszczonych pod nimi, np. z zakresu biologii, sportu, czy historii. Znaczki były podzielone tematycznie . Pochodziły zarówno z Polski , jak i z zagranicy.

Wystawa wzbudziła duże zainteresowanie wśród jej uczestników.