Pielgrzymka klas trzecich do Henrykowa

Młodzież naszego gimnazjum po raz ósmy w dniu 28.10.2016 r. uczestniczyła w pielgrzymce trzecich klas gimnazjalnych do Henrykowa. Uczniowie zwiedzili kompleks pocysterski z Księgą Henrykowską, uczestniczyli w programie „Na Fali Miłosierdzia”, adoracji i Mszy św. Modlili się o dobre przygotowanie do sakramentu bierzmowania oraz jak najlepsze zdanie egzaminów gimnazjalnych.
W pielgrzymce wzięło udział 47 uczniów. Wrócili szczęśliwi, bogatsi o nowe przeżycia duchowe.

Opiekun Elżbieta Kołodziejczyk

pielgrzymka1 pielgrzymka3 pielgrzymka2

W październiku młodzież przeżywała XVI Dni Papieskie pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. W ramach obchodów Dni Papieskich uczniowie:

• Obejrzeli prezentację przygotowaną przez p. Katechetkę;
  • Uczestniczyli w katechezach przygotowanych przez swoich rówieśników;
  • Brali udział w konkursie pt. „Jan Paweł II – świadek miłosierdzia”;
  • 10.2016r. uczestniczyli w uroczystej liturgii;
  • 10.2016r. udali się na pielgrzymkę do Trzebnicy.

Opiekun Elżbieta Kołodziejc zyk