Posłańcy świętego Mikołaja

Któż z nas nie czeka na ten magiczny czas, który jest raz w roku – święta bożonarodzeniowe. To czas, który spędzamy z rodziną w miłości i szczęściu. Nie każdemu jednak dane jest właśnie w ten sposób je spędzić.

Młodzież Gimnazjum nr 2 w Oleśnicy nie raz już pokazała, że nie jest im obca wrażliwość na drugiego człowieka.  Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i teraz nie zapomniała o podopiecznych ze świetlicy środowiskowej Bratnia Dłoń. Uczniowie przez miesiąc zbierali środki na zorganizowanie drobnych upominków dla swoich młodszych kolegów i koleżanek. W miniony piątek uczniowie klasy 2b wraz z opiekunem , Beatą Rubaszewską  , jako posłańcy świętego Mikołaja   udali się do świetlicy środowiskowej z prezentami. Maluchy  wraz z wolontariuszami z naszej szkoły wyczekiwały nas  z ogromną niecierpliwością . Było to dla nich (jak i dla nas)  ogromne przeżycie. Po powitaniu i krótkiej części artystycznej rozdano prezenty, które wzbudziły mnóstwo radości na twarzach dzieci.

Ich uśmiech i radość był w tym momencie największą zapłatą za poniesiony trud dla naszych uczniów i wolontariuszy. Mamy nadzieję , że zarazimy Was naszą chęcią pomocy innym. Pamiętaj :

NIE BĄDŹ OBOJĘTNY!

Aby Święta były wyjątkowymi dniami w roku,
by choinka w każdych oczach zalśniła blaskiem,
By kolacja wigilijna wniosła w serca spokój
a radość pojawiała się z każdym nowym brzaskiem.
By prezenty ucieszyły każde smutne oczy,
by spokojna przerwa ukoiła złość
By Sylwester zapewnił szampańską zabawę,
a kolędowych śpiewów nie było dość!

Tego i wszystkiego co najlepsze z okazji zbliżających się świąt i Nowego Roku życzy:
Społeczność Gimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej