POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY O PROFILAKTYCE UZALEŻNIEŃ „WAKACJE Z GŁOWĄ”

W dniu 26 maja 2017 r. 4-osobowa drużyna z Gimnazjum Nr 2 w składzie: Wiktoria Michalik 3a, Bogumiła Marczewska 3a, Agata Szczęśniak 3a i Kamil Kotlarz 3a wraz  z opiekunem Panią Aliną Jankowską wzięli udział w turnieju dotyczącym uzależnień. Organizatorami konkursu byli: Komenda Powiatowa Policji w Oleśnicy oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemilogiczna w Oleśnicy.

Podczas przebiegu konkursu każda drużyna przystąpiła do 7 zadań, za które przyznawane były punkty. Były to zadania polegające na rozwiązaniu testu wiedzowego, rzut do kosza, samodzielne wykonanie plakatu pod hasłem „Młodość bez uzależnień”, przyporządkowanie faz do objawów uzależnienia, ułożenie wierszyka na temat wylosowanego uzależnienia, udzielenie odpowiedzi na wylosowane pytania oraz zaprezentowanie pierwszej pomocy na fantomie w obecności ratowników medycznych.

Do konkursu przystąpiło 6 szkół z powiatu oleśnickiego. Nasza drużyna po zaciętej dogrywce w finale zajęła II miejsce. Jestem bardzo dumna z uczniów, którzy reprezentowali naszą szkołę, ponieważ bardzo ładnie współpracowali ze sobą podczas turnieju, a także wcześniej, kiedy przygotowywali się do powyższych rozgrywek, a poziom był bardzo wysoki.

Alina Jankowska