Spotkanie z pracownikiem naukowym Uniwersytetu Ekonomicznego.

W dniu 3.03. 2017 roku uczniowie klasy Ic wraz z wychowawcą spotkali się z panią doktor inżynier Mirosławą Teleszko, pracownikiem naukowym Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na katedrze Technologii Żywności Pochodzenia Zwierzęcego. Pani ta poprowadziła wykład pt. „Soki owocowe i ich rola w żywieniu człowieka”. W trakcie spotkania obejrzeliśmy ciekawą prezentację, na temat zdrowego żywienia i jak soki wpływają na nasz organizm. Dowiedzieliśmy się m.in. ile naprawdę jest soku w nektarach, jak oszukują nas producenci, kusząc oprawą wizulaną kartonów z sokami, czym różnią się napoje niegazowane od tradycyjnych soków oraz jak dużo witamin mieści się w sokach owocowych. Podczas oglądania slajdów z zaineteresowaniem słuchaliśmy też, co pani Mirosława chciała powiedzieć, na przykład – dlaczego powinniśmy jeść dużo owoców, jak zmieniła się piramida żywienia, na co trzeba zwracać uwagę podczas kupowania żywności. Na końcu prezentacji zagraliśmy w grę „prawda czy fałsz”, odpowiadając na zadawane przez naszego gościa pytania. Podczas gry dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat zdrowego żywienia, ale i nie tylko, na przykład jak napisać niewidzialny list za pomocą soku z cytryny lub dlaczego w innych krajach UE marchewka uważana jest za owoc. Wykład pani Teleszko został nagrodzony oklaskami uczniów. Z przyjemnością będziemy gościć p. Mirosławę, jeżeli kiedyś zechce nas odwiedzić ponownie.

Artyuł napisała uczennica klasy 1c Weronika Polak