„Sprzątanie świata 2015”

Podobnie jak w ubiegłych latach nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata 2015″, która odbyła się 18 września 2015 r. W akcji wzięły udział klasy: 1a, 1b, 1c, 2a, 2b wraz z opiekunami: p. Agnieszką Gorzelak, p. Karoliną Kapłon, p. Ewą Bieniek i p. Katarzyną Jurzyk. Rejon, który był objęty akcją sprzątania to: podzamcze, park, ul. Wałowa, Chopina i Słowackiego. Akcja przebiegła bardzo sprawnie i z dobrymi efektami (dużą ilością zebranych śmieci), co można zawdzięczać przyzwyczajeniu uczniów do corocznie powtarzanej akcji „Sprzątanie świata” oraz wzrastającej świadomości ekologicznej. Uczniowie bardzo chętnie zamienili siedzenie w szkolnych ławkach na ruch i pracę na świeżym powietrzu, a dodając do tego poprawę stanu środowiska przyrodniczego z pewnością można zaliczyć tę akcję do udanych.

„Sprzątanie świata” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Od 1994 roku, w trzeci weekend września wraz z setkami tysięcy wolontariuszy: młodzieżą, dorosłymi – wszystkimi, którym zależy na ochronie środowiska, prowadzone są działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów,selektywną zbiórkę i recykling, a także wyszukiwanie i usuwanie dzikich wysypisk śmieci.  Sprzatanie2015_1Sprzatanie2015_2

Przygotowała: Kapłon Karolina