STAŃ PO ZIELONEJ STRONIE MOCY

Od października  2016 r. Gimnazjum nr 2  po raz kolejny zaangażowało się w akcje ekologiczne  polegające m.in.  na zbiórce zużytych płyt CD/DVD/blu-ray, starych telefonów komórkowych czy zużytych ładowarek.

Celem akcji jest:

• prowadzenie działań edukacyjnych i informacyjnych z zakresu selektywnej zbiórki odpadów,
  • poprawa świadomości ekologicznej, promocja dobrego przykładu poprzez propagowanie właściwego wzorca zachowań w gospodarce odpadami,
  • wprowadzenie elementu zdrowej rywalizacji opartej na zabawie

Akcja polega na zbieraniu poniższych „ekośmieci” , za które każdy uczestnik otrzymuje następującą liczbę punktów:

• 1 płyta CD/DVD lub blu-ray – wartość 1 punkt
  • 1 pudełko po płycie CD/DVD lub blu – ray/kasecie VHS/magnetofonowej – wartość 2 punkty
  • 1 zużyty telefon komórkowy – wartość 5 punktów
  • 1 bateria – wartość 1 punkt
  • 1 ładowarka – wartość 3 punkty
  • 1 kabel/przedłużacz – wartość 1 punkt
  • 1 pilot do urządzenia elektronicznego – wartość 2 punkt
  • 1 para słuchawek – wartość 1 punkt
  • 1 twardy dysk – wartość 5 punktów
  • 1 pendrive – wartość 1 punkt
  • 1 discman /walkman/urządzenie mp3 – wartość 2 punkty

Uczniowie naszej szkoły jak zawsze stanęli na wysokości zadania. Surowców wciąż przybywa a planeta staje się coraz czystsza.

Inną akcję , którą prowadzimy w celu oczyszczenia naszej planety to zbiórka puszek. Planujemy uzyskane w ten sposób fundusze przeznaczyć na dzień dziecka w zaprzyjaźnionej nam świetlicy środowiskowej.

Rywalizacja pomiędzy klasami jest coraz bardziej napięta. Wyniki zmieniają się z tygodnia na tydzień.

Zachęcamy wszystkich do udziału w podobnych akcjach!

Organizatorzy.