Święto Niepodległości w Naszym Gimnazjum.

Dnia 10 listopada 2016 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji święta 11 Listopada zwanego Świętem Niepodległości. W tym roku przypada 98 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności w 1918 roku, po 123 latach zaborów.

Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klasy I a z wychowawcą Anną Kamińską -Kuś.
Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Uczniowie zastanawiali się w jaki ciekawy sposób przedstawić historię niepodległości naszego narodu. Rozmawiając odtworzyli losy naszej Ojczyzny, począwszy od powstania państwa Polan, a skończywszy na roku 1918. Przedstawili wagę symboli narodowych. Uświadomili, że pojecie patriotyzmu wciąż jest ważne we współczesnym świecie bez granic.
Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.

Mateusz P.

Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji tej uroczystości.

Anna Kamińska-Kuś z uczniami klasy 1 a