SZKOLNY KONKURS JEDEN Z DZIEWIĘCIU

w naszej szkole odbył się konkurs :”Jeden z dziewięciu”. Jego organizatorem była klasa 2b wraz z wychowawcą, panią Beatą Rubaszewską.

Głównym celem konkursu było to, aby uczniowie i uczennice naszej szkoły:

– znaleźli motywację do nauki

– zmobilizowali się do samodzielnej i systematycznej pracy

– doskonalili logiczne myślenie

– podnieśli samoocenę

W konkursie uczestniczyło 9 drużyn. Klasa 2b uczestniczyła gościnnie i nie brała udziału w punktacji .

Każda drużyna otrzymała3 szanse  – serca . Po udzieleniu błędnej odpowiedzi drużyna kończyła grę.

Prowadzący zadawał  pytania dotyczące wszystkich przedmiotów w gimnazjum i nie tylko z dziedzin: humanistyka, języki obce, przedmioty ścisłe, artystyczne i sportowe.

Odbyły się trzy rundy . W każdej gracze otrzymywali  minimum 2 pytania. Czas w I rundzie na udzielenie odpowiedzi wynosił 15 sekund, w II – 10 a w II 5 sekund. W dwóch pierwszych rundach drużyny same wybierały kategorię pytania. Dopiero w trzeciej,  kiedy pozostały już 3 drużyny organizator zadecydował o wyborze kategorie. Pytania były wybierane losowo.

Jako pierwsze odpadły klasy 2a i 3c. Kolejno 2a, 1c, 2b. Na koniec walczyły o podium 1b, 2c, 3b i 3a.

Ostatecznie najlepsi okazali się :

I miejsce – 3a

II miejsce – 3b

III miejsce – 2c

IV miejsce – 1b

Konkurs prowadziły uczennice klasy 2b – Klaudia Fryzowska, Natalia Terlecka, Hania Mirecka. Pytania przygotowali wszyscy uczniowie klasy 2b. Każdy po 10 pytań.  Konkurs spotkał się z dużą sympatią odbiorców.