Uczniowie Gimnazjum nr 2 „królują” w powiecie na konkursach matematycznych

Matematyka to przedmiot szczególnie lubiany przez uczniów Gimnazjum nr 2. Co roku wyniki egzaminu matematycznego wskazują, że szkoła ta zaczyna wyróżniać się w naszym mieście właśnie z tego przedmiotu.

W aktualnym roku szkolnym dwukrotnie uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej pod opieką pani Agnieszki Gorzelak zajęli czołowe miejsca w konkursach powiatowych. Okazali się być najlepsi nie tylko w Oleśnicy, ale również w Powiecie Oleśnickim.

6 października uczniowie naszej szkoły w składzie:  Adrian Szymański, Damian Nasiadek i Szymon Hrehorowicz zajęli I miejsce w II Powiatowym Konkursie Matematycznym pt. Rusz głową i… nogą zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy przy współpracy z nauczycielami II LO w Oleśnicy. Do rywalizacji stanęło 10 trzyosobowych drużyn z G1, G2, G3, G Dobroszyce, G Bierutów. Konkurs był połączeniem sprawdzianu wiedzy matematycznej i sprawności fizycznej uczestników. Początkowo przewidziano bieg terenowy, w którym na punktach kontrolnych przygotowane były do rozwiązania zadania z matematyki. Jednak warunki pogodowe nie pozwoliły uczestnikom na  rywalizację w terenie. Część sportowa dobyła się więc w sali gimnastycznej II LO w Oleśnicy. Konkurs polegał na zaliczeniu biegu składającego się z sześciu  etapów. Na trasie były cztery punkty kontrolne z zadaniami matematycznymi i punkt sportowy. Zadania w poszczególnych punktach dotyczyły zadań rachunkowych,  zastosowania matematyki,  zagadek logicznych i tematu związanego z prezentacją rozpoczynającą zawody.

Druga drużyna z naszej szkoły w składzie Klaudia Fryzowska, Bogumiła Marczewska, Cezary Janiak brała udział w konkursie po raz pierwszy i również godnie się zaprezentowała.

19 stycznia Gimnazjum nr 2 uczestniczyło w I Powiatowych mistrzostwach Matematycznych dla uczniów gimnazjalnych. Doświadczenie wyniesione we wcześniejszych zmaganiach, jak widać poniżej nie poszło na marne. Uczniowie zajęli :

I miejsce – Adrian Szymański

II miejsce – Cezary Janiak

IV miejsce (różnicą 1 punktu do miejsca III) – Bogusia Marczewska

W rywalizacji uczestniczyło 25 osób z Powiatu Oleśnickiego. Konkurs polegał na rozwiązaniu odpowiedniej liczby zadań zamkniętych i otwartych.

Warto podkreślić , że nasi uczniowie w obu konkursach byli najlepsi w naszym mieście.

matematyczne-sukcesy