Warsztaty bożonarodzeniowe w klasie 2b

Okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia jest jednym z najpiękniejszych okresów w roku. Światełka, choinka, dekoracje mikołajkowe cieszą oko i duszę.

Przygotowując się do tego najpiękniejszego okresu w roku uczniowie klasy 2b wraz z wychowawcą Beatą Rubaszewską  postanowili wspólnie przeprowadzić warsztaty ozdób świątecznych. Łącznie trzech koordynatorów poprowadziło następujące zajęcia:

– kartki świąteczne

– aniołki i choinka z makaronu

– papierowe gwiazdy.

Warsztaty były przeplatane rozmaitymi anegdotami i opowieściami, których tematyka związana była z celebracją Świąt Bożego Narodzenia, jak również polskimi kolędami. Uczniowie mogli także poznać dawne zwyczaje, które wraz z upływem czasu zaczęły odchodzić w zapomnienie. Był to również wspaniały czas integracji klasy, a także  lekcja historii  i  dawnej obyczajowości.