Warsztaty językowe w Instytutcie Filologii we Wrocławiu

Dnia 8 maja 2017 roku uczniowie klas trzecich udali się na warsztaty językowe do Instytutu Filologii we Wrocławiu. Wyjazd był organizowany przez Liceum nr 1 im. Juliusza Słowackiego dla uczniów, którzy chcą się udać na profil prawno-językowy. Mieliśmy zajęcia z języka niemieckiego, hiszpańskiego i angielskiego. Jako pierwsze odbyły się zajęcia z panią germanistką. Porozmawialiśmy o tym dlaczego uczymy się języków oraz po co on jest nam potrzebny w życiu. Robiliśmy również zadania z języka niemieckiego. Następnie mieliśmy zajęcia z języka hiszpańskiego. Prowadził je Hiszpan pochodzący z Madrytu, więc nie mógł się z nami porozumieć w języku polskim.Mówił do nas po hiszpańsku, a my, co było dla nas zaskoczeniem rozumieliśmy go. Opowiadał nam o tradycjach w Hiszpanii oraz nauczył podstawowych zwrotów. Ostatnie zajęcia były z języka angielskiego. Prowadził je pan, który był Polakiem ale mówił do nas tylko po angielsku. Bardzo mi się to spodobało. Robiliśmy quizy oraz dowiedzieliśmy się dużo ciekawostek o krajach anglojęzycznych. Wycieczka bardzo mi się podobała. Najbardziej zajęcia z hiszpańskiego, bo to dla mnie nowy język. Dzięki tej wycieczce utwierdziłam się w przekonaniu, że chcę iść na profil prawno-językowy.

Wiktoria Michalik kl. 3a.