WIECZÓR PLANSZÓWEK

WIECZÓR PLANSZÓWEK – pod takim hasłem na terenie Gimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej , 31 marca 2017 roku odbyła się noc z grami planszowymi dla uczniów naszej szkoły. Celem spotkania było popularyzowanie nowoczesnych gier towarzyskich oraz samego grania jako sposobu na wspólne spędzanie czasu, wolnego od przemocy i uzależnień. Realizacja nocnego spotkania miała zwrócić uwagę młodzieży i ich rodziców, że gry planszowe to jednocześnie zabawa i narzędzie edukacyjne, które przygotowali ich rówieśnicy. Zmagaliśmy się z pomysłami uczniów klasy 2 c pt. Romantyzm. Uczestnicy podkreślali estetykę wykonania gier jak i przydatność. Najwyżej oceniono domino, Igora Piaseckiego, które sprawdzało znajomość treści Balladyny, Zemsty, Dziadów cz.II .
W dobrym towarzystwie, ze smaczną pizzą mieliśmy możliwość odreagowania szkolnych stresów, rozwinąć wyobraźnię, trenować logiczne myślenie, przewidywać, podejmować decyzje i ponosić odpowiedzialnośc.
Uśmiechnięte buzie moich kolegów i koleżanek o godzinie 6.00 rano po ćwiczeniach gimnastycznych upewniły p. Annę Kamińską -Kuś o ponownym zorganizowaniu spotkania.

E.M. klasa 1 a