Wieczór z filmem

„Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.”
Andrzej SapkowskiW Gimnazjum nr 2 imienia Armii Krajowej odbył się wieczór z filmem zorganizowany przez Annę Kamińską -Kuś i uczniów klasy 1 a .
Spotkanie rozpoczęliśmy od przygotowania sali nr 3 do wygodnego oglądania. Seans rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu animowanego pt. Katedra , Tomasza Bagińskiego , nominowanego do Oscara. Ten siedmiominutowy film wprowadził nas w klimat filmowych projekcji dotyczących KATEDR. Główny bohater – wędrowiec, trafia do świątyni i próbuje zgłębić jej tajemnice. Następnie obejrzeliśmy jeden z najbardziej popularnych angielskich seriali pt. Filary ziemi, doskonałą adaptację bestsellerowej sagi historyczno-przygodowej Kena Folletta .
Akcja rozpoczyna się na początku XII wieku w Anglii nękanej wojnami domowymi, konfliktami na tle religijnym, głodem, walkami o sukcesję na angielskim tronie. Fabuła serialu, będącej także opowieścią o niezwykłej miłości, rozgrywa się wokół trwającej blisko czterdzieści lat budowy wielkiej katedry Kingsbridge.
W przerwie między filmami przystąpilismy do konkursu na przygotowanie najwyższej kanapki- budowli.
Były bardzo smaczne i kolorowe bo szybko zniknęły w naszym buziach.
Wybraliśmy się na spotkanie z jeszcze jedną Katedrą ale w podziemiach Morii, królestwa Krasnoludów z filmu pt. Władca Pierścieni .
Czas biegł nieubłaganie , dobry humor nas nie opuszczał. Wieczór minął bardzo szybko . Z niecierpliwością czekamy na MARATON FILMOWY Fantazy czy z kiczem. Tego jeszcze nie wiemy, co zaproponuje nasza Pani.

Krystian M.
Uczeń klasy 1 a