Z wizytą w Niechlowie

„Weźcie od nas pałeczkę sztafety.
Niech was wiedzie ten sam Orzeł Biały
do tej samej od wieków już mety,
dla Jej dobra, dla Jej wiecznej chwały.”

( Zbigniew Kabata)

W dniu 02.02.2017 roku społeczność Gimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej w Oleśnicy została  zaproszona na uroczystość 25. lecia nadania imienia Armii Krajowej  zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej w Niechlowie.To pierwsza szkoła w Wielkopolsce, która przyjęła to zaszczytne imię. Obecnie należy do Dolnośląskiej Rodziny Szkół im. Armii Krajowej i Bohaterów Armii Krajowej. Podczas spotkania podkreślano powody do dumy, ale i wielkie zobowiązanie w wychowaniu młodzieży, szczególnie w kształcenie postaw obywatelskich opartych na znajomości historii, tradycji i powinności wobec państwa. Wśród instytucji  wyróżnionych za współpracę, statuetkę Przyjaciela Szkoły otrzymało nasze  gimnazjum. Nagrodę i słowa podziękowań  na ręce  dyrektora szkoły – Doroty Rasały – Świtoń skierowała wójt gminy Niechlów – Beata Pona. Nagrodzono laureatów XVIII Międzynarodowego Konkursu Wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym” Armia Krajowa siłą zbrojną państwa podziemnego”. W konkursie uczestniczyło 148 uczniów z całej Polski. Najwyżej oceniono prace Barbary Cetnar z naszego gimnazjum. Podkreślono jej oryginalność i kreatywność. Wychwalano za wiedzę historyczną i dobór środków artystycznego wyrazu. Opiekunem uczennicy była p. Małgorzata Czapiga -Maciąg.