Zagłosuj na nasze koło wolontariackie

Głosujcie proszę na nasze koło wolontariackie , a zarazem na naszą szkolę.  Wystarczy mieć numer pesel – każdy go mam i mówcie innym. Głosowanie trwa do 4 grudnia.

Wystartowaliśmy jako organizacja:

5. Szkolne Koło Wolontariackie przy Gimnazjum Nr 2 w Oleśnicy (G2)
Koło Wolontariackie przy Gimnazjum Nr 2 istnieje od 2012 roku. Jego celem jest m.in. ukazanie wolontariatu jako jednego ze sposobów na życie, propagowanie i rozwijanie umiejętności pomagania innym, uwrażliwianie na różne obszary ludzkiej biedy. Współpracuje ze Świetlicą Środowiskową „Bratnia Dłoń” w Oleśnicy, gdzie pomaga dzieciom – podopiecznym Świetlicy. Młodzież z G2 przepracowuje tam rocznie ponad 200 godzin. Wolontariusze z Koła każdego dnia pomagają w lekcjach, organizacją Mikołajki i Dzień Dziecka. Współpracują z m.in. z Centrum Pomocy Nadzieja – Kościół Zielonoświatkowy, SIM, PCK czy Caritas przy parafii pw. Św. Jana Apostoła w Oleśnicy. Angażują się w pomoc kombatantom – członom Armii Krajowej, otaczając opieką przyszywane „babcie” i „dziadków” – robią dla nich zakupy, czytają książki, odwiedzają w szpitalach.

Tu można zagłosować.