Biblioteka poleca !!!

Biblioteka poleca !!!

 Nie tylko dla Dziewcząt – „Bardzo biała wrona” Ewy Nowak

 Scenariusz raczej niezaskakujący, miła i spokojna Natalia jest oczarowana Norbertem –sympatycznym , jak się zdaje , chłopakiem z dobrej rodziny. Ich związek , z początku niewinny , z każdym dniem staje się coraz bardziej mroczny. Koleżanki to widzą i próbują ostrzec Natalię przed toksycznym związkiem. Dlaczego tak się stało?  Przeczytajcie to się przekonacie!

Nie tylko dla Chłopców – „ Czerwona mgła”

 Warto sięgnąć w świąteczny  wieczór do książki Tomasza Kołodziejczyka „Czerwona mgła”.  Sporo tu fantazji, fantastyki, walki dobra ze złem .

 

„Zło dobrem zwyciężaj .Ciężko uzbrojonym i mocno opancerzonym”

Może skusicie się na te lekturę  aby odkryć jej tajemnicę?

Dla Nauczycieli

 

Tegoroczna Noblistka, wybitka pisarka kanadyjska – Alice Munro proponuje Miłość dobrej kobiety”. To osiem opowiadań o kobietach. O kobietach , które prowadzą zwyczajnie życie, mają różne problemy , zmagają się wewnętrznie między tym co chcą, a tym co muszą. To książką o miłości  w rozmaitej formie : do córki, do dorosłego dziecka, do matki, żony do męża. Munro z niezwykłą wnikliwością pokazuje kobietę z jej wrażliwością w szarzyźnie codziennego życia.  Polecam. Warto odpocząć przy dobrej lekturze.