Czytaj- będziesz wielki! – „Kroniki rodu Kane”

Czytaj- będziesz wielki!
„Kroniki rodu Kane”
Seria tych książek opowiada o przygodach rodzeństwa Kane. Sadie i Carter od śmierci matki są sobie niemal obcy. Dziewczyna mieszka z dziadkami w Londynie, jej brat natomiast podróżuje po świecie z ojcem, wybitnym egiptologiem doktorem Juliusem Kane’em. Pewnej nocy mężczyzna zabiera dzieci do Muzeum Brytyjskiego, w nadziei, że uda mu się z powrotem połączyć rodzinę. Zamiast tego budzi do życia istoty, które przez kilka tysięcy lat pozostawały w uśpieniu. Za karę doktor zostaje skazany na wygnanie, a jego dzieci są zmuszone do ucieczki. W miarę upływu akcji okazuje się, że prawdziwy wróg jest znacznie potężniejszy niż mogli to sobie wyobrazić.
Książka, w której wartka akcja, humor i napięcie łączą się w genialną opowieść o przyjaźni i byciu prawdziwym bohaterem.

Prezentuje Agata Szczęśniak z 2a
czytaj_bedziesz1 czytaj_bedziesz2 czytaj_bedziesz3