O bibliotece

Biblioteka  Gimnazjum nr 2 w Oleśnicy

„Bardzo wiele książek należy przeczytać po to, aby sobie uświadomić, jak mało się wie.”
Mikołaj Gogol

HISTORIA NASZEJ BIBLIOTEKI

Nasza nowa i bardzo nowoczesna biblioteka szkolna istnieje od grudnia 2012.Wówczas to po wcześniejszym zaprojektowaniu pomieszczenia , a potem gruntownym jego remoncie, przenieśliśmy zasoby biblioteczne  do zupełnie nowego pomieszczenia na I piętrze , obok pokoju nauczycielskiego.

Nie doszłoby do tej zmiany gdyby nie liczne zabiegi o wsparcie finansowe tego przedsięwzięcia. Modernizacja była możliwa dzięki wsparciu inwestycji z budżetu Miasta Oleśnicy w kwocie 30 tyś. zł. Oprócz tego biorąc udział w długofalowym konkursie czytelniczym organizowanym przez oleśnicki oddział GKN , wygraliśmy 10 tys. zł.  Projekt pomieszczenia i wystrój wnętrza zaprojektowała, w ramach sympatii do naszego Gimnazjum architekta  Pani Marlena Świtoń. Wszystkim naszym dobrodziejom  jesteśmy bardzo wdzięczni!

Warto było się starać , bo efekt jest powalający , co można obejrzeć poniżej.

Nasza biblioteka to miejsce najbardziej odwiedzane przez uczniów i nauczycieli. Dlaczego? Może nie tylko dla konieczności wypożyczania lektur i korzystania księgozbioru podręcznego czy Internetu. Tu jest wygodna kanapa, kolorowe krzesła i ustronne kąciki do posiedzenia. Piękną kompozycję z meblami tworzą kolorowe pasy  na ścianach w wyciszającej tonacji.

Miejsce to arcyprzyjemne , ładne to i chętnych nie brakuje!