DZIEŃ MŁODZIEŻY PCK

Świętowanie Dnia Młodzieży PCK zaczęło się w naszej szkole kilka dni wcześniej. Młodzież od kilku dni wykonywała ulotki, transparenty, brała również udział w konkursie „PCK kim jesteśmy?”  zorganizowanym przez panią Alinę Jankowską, a w dniu Akcji „Uśmiechnij się z PCK” i pochodu ulicami Oleśnicy była ubrana na biało-czerwono. W akcji wzięły udział 2 szkoły Gimnazjum Nr 2 i 1. Grupą ponad 50-osobową, ubrani w koszulki PCK, z naklejkami i flagami oraz z ciasteczkami wyruszyliśmy z siedziby PCK na Wojska Polskiego, przez Plac Zwycięstwa do Rynku. Młodzież podczas przejścia rozdawała ulotki, częstowała własnoręcznie upieczonymi ciastami i ciasteczkami oraz uśmiechając się przekazywała przesłanie, że warto jest pomagać innym. Pan Prezes Zarządu Rejonowego Tadeusz Jamroz powiedział, że z roku na rok Młodzieży PCK jest coraz więcej, co bardzo cieszy. Życzył młodzieży i sobie, aby się chciało działać. „Obym nigdy nie był tak zajęty swoimi sprawami, by nie zareagować na potrzeby innych ze współczuciem i życzliwością.” – Thomas Jefferson.
Po marszu wróciliśmy na poczęstunek do siedziby PCK i z uśmiechem na twarzy rozeszliśmy się do domów. Za rok też tu będziemy!