HAPPENING DOTYCZĄCY PRAW CZŁOWIEKA

W dniu 26.10.2013 r., na zaproszenie zaprzyjaźnionego Gimnazjum Nr 3, nasi uczniowie uczestniczyli w happeningu dotyczącym praw człowieka w ramach projektu „Prawa moje, Twoje, nasze…”, organizowanego wspólnie z Amnesty International. Całość miała na celu uświadamianie mieszkańcom przysługujących im prawach. Przez megafon podawano informacje o fundamentalnych prawach człowieka.  Zadaniem do wykonania była gra planszowa z pytaniami o prawach człowieka, wypisywanie życzeń i marzeń kredą na betonowych płytach lub przyczepianie życzeń do „drzewka życzeń”, które będzie wystawione w holu sali widowiskowej MOKiS, gra z kolorową matą i piłkami.

Podsumowaniem projektu było wypuszczenia lampionów w górę.

Uczniowie bawili się wyśmienicie. Myślę, że prawa człowieka zostały im bardziej przybliżone.