OLEŚNICA JEŹDZI Z GŁOWĄ

Oleśniccy uczniowie wzięli udział w akcji związanej z bezpieczeństwem na drodze. Koordynatorem przedsięwzięcia była Dorota Rasała-Świtoń, dyrektor gimnazjalnej dwójki. Oprócz marszu, dla uczniów podstawówek przygotowano festyn. Dzieci rywalizowały w konkurencjach zręcznościowych z rowerem w roli głównej i odpowiadały na pytania dotyczące bezpieczeństwa. Ponadto uczniowie zbierali podpisy pod petycją adresowaną do służb miejskich: policji i straży miejskiej, by w miejscach niebezpiecznych wzmożone zostały patrole. Petycja została odczytana na rynku i wręczona burmistrzowi. – Uczniowie uznali, że takim miejscem jest m.in. skrzyżowanie ulic 3 Maja-Reja i Chopina – mówi dyrektor Rasała-Świtoń. – Tam pojawił się w czwartek patrol policji wspomagany przez gimnazjalistów.

Artykuł na podstawie portalu: Oleśnica.naszemiasto.pl

O akcji pisali również na stronie: www.olesnica.pl