STAŃ PO ZIELONEJ STRONIE MOCY

Od października  Gimnazjum nr 2  po raz kolejny zaangażowało się w akcje ekologiczne  polegające m.in.  na zbiórce zużytych płyt CD/DVD/blu-ray, starych telefonów komórkowych czy zużytych ładowarek.  Celem akcji jest:

– prowadzenie działań edukacyjnych i informacyjnych z zakresu selektywnej zbiórki odpadów,

– poprawa świadomości ekologicznej, promocja dobrego przykładu poprzez propagowanie właściwego wzorca zachowań w gospodarce odpadami,

– wprowadzenie elementu zdrowej rywalizacji opartej na zabawie

Akcja polega na zbieraniu poniższych „ekośmieci” , za które każdy uczestnik otrzymuje następującą liczbę punktów:

1 płyta CD/DVD lub blu-ray – wartość 1 punkt

1 pudełko po płycie CD/DVD lub blu-ray/kasecie VHS/magnetofonowej – wartość 2 punkty

1 zużyty telefon komórkowy – wartość 5 punktów

1 bateria – wartość 1 punkt

1 ładowarka – wartość 3 punkty

1 kabel/przedłużacz – wartość 1 punkt

1 pilot do urządzenia elektronicznego – wartość 2 punkt

1 para słuchawek  – wartość 1 punkt

1 twardy dysk – wartość 5 punktów

1 pendrive  – wartość 1 punkt

1 discman /walkman/urządzenie mp3 – wartość 2 punkty

Na terenie szkoły działa również BIO kiosk- tzw. platforma multimedialna. Jest to telewizor znajdujący się na parterze , na którym wyświetlane są informacje o akcji, jak również ranking klas dotyczący ilości zebranych odpadów.

Uczniowie naszej szkoły jak zawsze stanęli na wysokości zadania. Surowców wciąż przybywa a planeta staje się coraz czystsza.

Inną akcję , którą prowadzimy w celu oczyszczenia naszej planety to zbiórka puszek. Planujemy uzyskane w ten sposób fundusze przeznaczyć na dzień dziecka w zaprzyjaźnionej nam świetlicy środowiskowej.

Zachęcamy wszystkich do udziału w podobnych akcjach!